Jak wyeliminować komunikaty dotyczące problemów z aktywacją: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 29: | Linia 29: | ||
===Inne komunikaty=== | ===Inne komunikaty=== | ||
Inne komunikaty informujące użytkownika o aktualnym stanie aktywacji programu: | Inne komunikaty informujące użytkownika o aktualnym stanie aktywacji programu: | ||
'''''<IS_TS id=ProgramAktywny/>''''' | '''''<IS_TS id=ProgramAktywny/>''''' | ||
<br/>Program został z powodzeniem aktywowany i praca jest możliwa. | <br/>Program został z powodzeniem aktywowany i praca jest możliwa. | ||
Wersja z 12:40, 5 maj 2022
| Produkt | InstalSystem 5 |
| Typ artykułu | PORADA I WSKAZÓWKA |
| Ostatnia aktualizacja | 2022-04-15 |
Opis problemu
Problemy z aktywacją
Niektóre problemy związane z brakiem możliwości uzyskania aktywacji licencji diagnozowane są za pośrednictwem komunikatów:
Błąd podczas aktywacji, kod błędu: %s
lub
Błędne ustawienie zegara systemowego
Powyższy komunikat pojawia się w przypadku braku synchronizacji zegara systemowego z zegarem serwera.
Inne komunikaty
Inne komunikaty informujące użytkownika o aktualnym stanie aktywacji programu:
Program jest aktywny
Program został z powodzeniem aktywowany i praca jest możliwa.
Program jest nieaktywny
Nie ma możliwości pracy w programie. Należy wybrać przycisk Aktywuj program i aktywować program uzyskanym numerem licencji.
Minęła data ważności aktywacji licencji
Nie ma możliwości aktywacji programu wybranym numerem licencji. Minął termin ważności licencji.
Minęła data ważności aktywacji licencji edukacyjnej
Nie ma możliwości aktywacji programu wybranym numerem licencji. Minął termin ważności licencji edukacyjnej. W wypadku konieczności dokończenia pracy z programem konieczny jest kontakt mailowy z firmą InstalSoft.
Upłynął czas użytkowania wersji próbnej
Nie ma możliwości aktywacji programu wybranym numerem licencji. Minął termin ważności licencji testowej. Pojawia się okno Aktywuj/Zamów wersję standardową umożliwiające złożenie zamówienia na program.
Sposoby rozwiązania
Błąd podczas aktywacji, kod błędu: %s
Należy zgłosić problem poprzez Zarządce Pakietu, okno pomoc -> Problem z licencją lub aktywacją. Po uzupełnieniu i przesłaniu Formularza zgłoszenia problemu należy oczekiwać na odpowiedź mailową.